İstanbul Doğa Hatıra Ormanı

İstanbul Doğa Hatıra Ormanı


DOĞADA YAŞIYORUZ, DOĞADA YÜRÜYORUZ,

ŞİMDİ DOĞAYLA BİRLİK OLMA ZAMANI…

Söz vermiştik, doğaya saygılı olmakla yetinmeyeceğiz geleceğimize daha yaşanabilir bir Dünya bırakmaya çalışacağız.
Şimdi bunun ilk adımını atıyoruz. İstanbul-Tekirdağ Bölgesinde İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte Hatıra Ormanı kurmak için çalışmalara başladık.


Sonbahar döneminde İstanbul Doğa Hatıra Ormanında seninde dikili bir ağacın olsun istiyorsan desteğini bekliyoruz.

Siz de sevdiklerinize fidan hediye edebilirsiniz, özel günleriniz için fidan bağışı yapabilirsiniz…

Fidan bedeli 12,00 TL’dir. Bu bedel içerisinde İstanbul Doğa Hatıra Ormanı tabela bedeli ve eğer isterseniz bağış yaptığınız fidan sayısının da yazılı olacağı sertifika bedeli yer almaktadır.

İstanbul’da talebin çok olması ve alanın sınırlı olması nedeniyle Bölge Müdürlüğü’nün uygun görmesi halinde İstanbul’da aksi halde Tekirdağ’da Bölge Müdürlüğü tarafından belirlenen yerde Hatıra Ormanı kuracağız.

Alan ücretsiz olarak tahsis edilmekte, sahanın hazırlanması ve fidan dikim işi sonbaharda Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Fidanların 3 yıllık bakımı da yine Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak, bu süreçte tutmayan, kuruyan fidanlar yenilenecektir.

Hatıra ormanı kurabilmemiz için en az 2.000 fidan sayısına ulaşmamız gerekiyor. (Aşağıdaki liste günlük olarak düzenlendiğinden ödeme yaptığınız an adınızı göremeyebilirsiniz.)

Ödemeyi buraya tıklayarak yapabilirsiniz…