Üyelerimizden

Üyelerimizden


“Doğarsın, yaşamaya başlarsın. İmkansızlıktan bir şey yapamaz, yaşamaya geldiğin dünyada küçücük bir yerde sürekli döner durur, bir tutsakmış gibi oradan çıkamazsın. Sanki gözlerin kapalı gibi hiç bir şeyi göremezsin ve bilemezsin.

Biraz imkanın olsa bir şeyler yapacaksın ama imkansızlık sana sürekli engel olur. Yine de bir şeyler yapmak için çabalarsın tek başına olmayacağını bilirsin yanında bir arkadaş ararsın. Ama yanında olanlar imkanları olsa bile senin zorunlu olduğun çıkamadığın o küçücük yerde kendilerini bile bile hapsetmiştir. Yine tek başına o küçücük yerden çıkamazsın. Gitmek ve görmek istediğin yerlere gidip göremez ve de yaşamak istediğin anları hiç bir şekilde yaşayamazsın.

Bir gün gelir imkansız olduğunu düşündüğün şeylerin aslında imkanının olduğunu anlarsın. Sadece bulunduğun yerden ayrılıp yanında olduğunu sandığın arkadaşlarını bırakıp gitmenin, onlardan uzaklaşmanın yeterli olduğunu fark edersin. Geç olduğunu düşünsen de 40 yaşında olsan da geç kalmış sayılmazsın.

Bir gün İnternet denen sanal alemde bir web sitesi gibi görünen ama insanların bir araya gelerek gitmek, görmek ve gezmek istediği yerlere gittiği, sıcak samimi bir ortam oluşturup birlikte her şeyi paylaştığı, gerçek arkadaşlıkların oluştuğu, doğa gönüllülerinin kurduğu bir spor kulübü ile tanışırsın. Ve sonunda tutsak kaldığın o küçücük yerden kurtulup yaşamaya geldiğin dünyaya, 40 yaşından sonra doğada nefes alarak işte şimdi yaşıyorum dersin.

Yaşam yeni başlıyor…”

20.11.2018
Barış Önlek
istanbuldoga.org


Siz de düşüncelerinizi ve duygularınızı üyelerimize aşağıdaki form ile paylaşabilirsiniz.