Çok Yakında Birlikteyiz !

Çok Yakında Birlikteyiz !


Değerli Dostlarım;
İyi ve sağlıklı günler dilerim. COVID-19 salgınıyla mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Bu zorlu günlerin sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkileyen sıra dışı bir dönem olduğunu biliyoruz. Biz de bu belirsizlik döneminde, siz değerli üyelerimizle yeniden buluşacağımız güzel günler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yürüyüş liderlerimiz sürekli yeni programlar üretiyor ve parkur bilgilerini tazeliyor.

  Etkinlikler ne zaman başlayacak?  
Aklınızda etkinlikler ile ilgili birçok soru olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunlardan ilki herhalde etkinliklerin başlama tarihiyle ilgilidir. Öncelikle şunu içtenlikle söylemek isterim ki etkinliklerimizin başlamasını en çok biz istiyoruz. Çünkü sizleri ve doğayı çok özledik. Ancak doğaya çıkabilmemiz için birtakım şartların yerine gelmesi ve salgınla ilgili sağlık tablosunun iyileşmesi gerekiyor. Son iki haftadır koronavirüs vaka sayılarında gerileme ve iyileşen hasta sayılarında yükseliş görüyoruz. Bu sevindirici ve umutlu tablo daha da iyiye giderse, Federasyonlarımızın talimat ve  tavsiyeleri doğrultusunda Spor Bakanlığımızın da bu konuda alacağı kararlara bağlı olarak, Haziran başı etkinliklerimize başlamayı planlıyoruz. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz.  

Salgın sonrası normalleşme nasıl olacak?  
Hepimizin aklındaki bir diğer soru da şüphesiz salgın sonrası normalleşme. Etkinliklerimize başladığımızda bazı uygulamaların eskisi gibi olmayacağını biliyoruz. Bu sebeple şimdiden yeni düzene ilişkin normalleşme konusuna odaklanıyoruz. İstanbul Doğa Sporları olarak bizim en önemli değerimiz siz üyelerimiz ve gönüllülerimizdir. Derneğimizin kuruluş amaçlarından biri de doğa aktivitelerini güvenle gerçekleştirmektir. Bu sebeple sizler ve gönüllülerimiz için kriz sonrası etkinlik standartlarının nasıl olacağını belirlemek, bu zorlu dönem bittiğinde gönül rahatlığıyla etkinlik yapabilmek için şimdiden önlemler almak durumundayız. Yeni dönemde daha çok ring rotalar tercih edeceğiz ve dileyen üyelerimizin kendi araçları ile de katılmasını sağlayacağız.  

Bu mücadelenin kazananı biz olacağız!  
Çok yakında yeniden bir arada olacağız. Ama şimdi zaman, sağlığımıza dikkat etme ve dayanışma içerisinde bu salgınla mücadeleye devam etme zamanı. Vaka sayıları düşüşe geçtiği için rehavete kapılmadan, tedbirleri elden bırakmadan. Lütfen Sağlık Bakanlığı’nın önerilerine uymayı sürdürün. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın, mümkün olduğunca evlerinizde kalın ve sağlığınıza dikkat edin. Sizler bizim için çok değerlisiniz.  

Bu zorlu ve sıra dışı süreçte gösterdiğiniz sabır, anlayış ve destek için şahsım ve İstanbul Doğa Sporları kulübü adına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu mücadelenin kazananı biz olacağız. Çok yakında tekrar kavuşacağız.   O zamana kadar sağlıcakla kalın.

Süleyman Şahin
İstanbul Doğa Sporları
Kulüp Başkanı