İstanbul Doğa Hatıra Ormanı- 2

İstanbul Doğa Hatıra Ormanı- 2


fidan bağışı
₺ 101 FİDAN
₺ 505 FİDAN
₺ 10010 FİDAN
₺ 20020 FİDAN
  • Resmi makbuz ve sertifika gönderilebilmesi çin lütfen cep telefonu girin.

Yukarıdaki veriler bağışınızın “Dernekler Masası E-Makbuz Uygulaması”‘na işlenmesi için zorunludur.

Kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili aydınlatma metni için buraya tıklayın

Bağışçıları görmek için lütfen buraya tıklayın

  • Bağışlar için resmi alındı belgesi gönderilmektedir.
  • Sertifikalar whatsapp ile anında gönderiliyor.
  • Dikim ve sonrasındaki süreçler hakkında bilgiler de sürekli whatsapp ile gönderilecektir.
  • Dikim Orman bakanlığı ve mühendislerinin uygun gördüğü alanda yapılacaktır.
  • Dikimde dileyen bağışçılar bulunabilecektir.
  • Dikim sonrası orman aralıklarla tarafımızdan kontrol edilecek, olumsuzluklar kuruma bildirilecektir.

Söz vermiştik, doğaya saygılı olmakla yetinmeyeceğiz geleceğimize daha yaşanabilir bir Dünya bırakmaya çalışacağız. Şimdi bunun ikinci adımını atıyoruz.

Günlerdir orman yangınlarıyla mücadele ediyoruz ve her geçen gün ciğerlerimiz daha çok yanıyor. Her orman yangını ile birlikte sadece ağaçlar yok olmuyor, doğa içindeki canlılar ile birlikte kısacası dünya yok oluyor ancak geleceğimizi inşaa etmek için kesilen, yanan her bir ağaçtan fazlasını dikmemiz gerekiyor. Tabi ki dikilen fidanların ormana dönüşmesi için uzun yıllar geçmesi gerekiyor ama unutmayın ki her orman da bir zamanlar genç fidanlardan oluşuyordu.  

Orman Bölge Müdürlükleri bu yıl yanan yerler için bir ormanlaştırma çalışması yapmayacak ancak yeni bir hatıra ormanı oluşturma fikri çerçevesinde, geçmiş yıllarda yanan veya orman vasfını yitiren yerlerin yeniden ormanlaştırılması planı çerçevesinde Orman Bölge Müdürlükleri tarafından belirlenen bir alanda ormanlaştırma çalışması yapacağız. Bu amaçla yüreğimizin ateşinin biraz soğuması için yangınların kontrol altına alınmasından sonra Muğla, Antalya ve Mersin Orman Bölge Müdürlükleri ile irtibata geçilerek bir hatıra ormanı projesi hayata geçireceğiz.

Bildiğiniz üzere 2019 yılında 2.500 fidan bağışı yaparak ilk hatıra ormanı projesini hayata geçirdik. 2019 yılı içerisinde İstanbul Şile Sofular köyünde diktiğimiz fidanlar bugün 2 yaşındalar, bugün dikeceğimiz  fidanlar da bir zaman sonra içerisinde yürüyüşler yapacağımız ormanlara dönüşecekler. 2019 yılındaki hatıra ormanı projemizden fotoğraflar:

Bundan sonraki yıllarda da benzer projeler ve ağaçlandırma çalışmalarında aktif olarak rol alacağız. Ülkemizin orman yangınlarına, orman katliamlarına ve çölleşmeye teslim olmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

FİDAN BAĞIŞI

Bedel içerisinde İstanbul Doğa Hatıra Ormanı tabela bedeli ve eğer isterseniz bağış yaptığınız fidan sayısının da yazılı olacağı sertifika bedeli yer almaktadır. Sertifikalar mail adreslerine gönderilecektir.

1 fidan bedeli 10 TL’dir. 

Dilediğiniz kadar bağış yapabilirsiniz.

Sevdikleriniz  için de bağış yaparak onların adına sertifika alabilirsiniz.

FİDAN DİKİM BÖLGESİ AKDENİZ BÖLGESİ’DİR.

Alan ücretsiz olarak tahsis edilmekte, sahanın hazırlanması ve fidan dikim işi sonbaharda Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Fidanların 3 yıllık bakımı da yine Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak, bu süreçte tutmayan, kuruyan fidanlar yenilenecektir.

DOĞADA YAŞIYORUZ, DOĞADA YÜRÜYORUZ,

ŞİMDİ DOĞAYLA BİRLİK OLMA ZAMANI…