İstanbul Doğa Bir Yaşında

DOĞA AŞIKLARININ BİR ARAYA GELDİĞİ PLATFORM

1 yıl önce 22 gönüllünün bir araya gelerek kurduğu İstanbul Doğa Sporları Derneği yoluna büyüyerek devam ediyor…

DOĞA AŞIKLARININ BİR ARAYA GELDİĞİ PLATFORM

2 Kasım 2017 tarihinde resmi olarak faaliyetlerine başlayan İstanbul Doğa Sporları Kulübü Derneği 1 yıl içerisinde 200 etkinlik düzenlemiş durumda. Bunlar arasında neler yok ki, kar yürüyüşlerinden, dağcılık eğitimlerine, kanyon yürüyüşlerinden oryantiring yarışlarına, yayla kamplarından fidan bağışına hatta çocuklara yılbaşı hediyesine kadar hem birbirine yakın hem birbirine uzak birçok alanda etkinlikler düzenlemiş durumda.

1 yıl içerisinde 4 farklı federasyona (Türkiye Dağcılık Federasyonu, Türkiye Oryantiring Federasyonu, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Uluslar Arası Kamp ve Karavan Federasyonu) kaydolma başarısının yanına eğitimlere verdiği önemi de koyan İstanbul Doğa bugüne kadar dağcılık, oryantiring, doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık, doğada GPS kullanımı gibi alanlarda 10 seminer/eğitim düzenledi. İstanbul Doğa aynı süre içinde 3 kez de ulusal fuara katılma başarısını göstermiş durumda.

Mardin’den Kazdağlarına, Likya’dan Kastamonu’na, Bodrum’dan Artvin’e Ankara’ya kadar tüm Türkiye’nin doğasını tanımaya çalışan İstanbul’daki üyeleri yanı sıra diğer şehirlerdeki doğa sporlarına gönül veren derneklerle ve üyeleriyle, tanınmış markalarla (özellikle Decathlon ve Fuji Film ve Kamperest ile) de işbirliğine gidiyor.

İstanbul Doğa Sporları Derneğini diğer benzer organizasyonlardan ayıran temel farklardan ilki tamamen gönüllülük esasıyla hareket etmeleri, yani dernek yöneticilerinden tutun, etkinlik düzenleyerek insanla doğayı sevdiren etkinlik sorumlularına kadar herkes tamamen gönüllü olarak ve hiçbir maddi beklenti içinde olmadan zamanlarını ve emeklerini bu işe ayırmaktalar. Bir diğer fark ise her türlü yasal sorumluluk yerine getirilerek doğa sporları etkinlikleri düzenlemeleri.

Böyle büyük bir organizasyonun doğaya ve doğa sporlarına gönül veren insanları bir araya getirme, doğaya ve doğa sporlarına ulaşmayı kolaylaştırma amacıyla ancak KESİNLİKLE GÖNÜLLÜLÜK ESASINA UYGUN OLARAK çalışacak insanlara ise kapıları her zaman açık.

İstanbul Doğa Sporları Kulübünün etkinliklerine www.istanbuldoga.org adresinden kurumsal hesabına www.istanbuldoga.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Doğa Hatıra Ormanına 12,00 TL karşılığında bir fidan bağışlamak için detaylı bilgiye Hatıra Ormanı adresinden ulaşabilir

www.AzCok.net